Jihomoravský kraj poskytl první letošní dotaci profesionálním hasičům

Smlouvu o poskytnutí dotace ve výši 2,5 milionu korun z krajského rozpočtu na náklady spojené s přímým výkonem služby Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje (HZS JMK) podepsali dnes hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a ředitel Hasičského záchranného sboru JMK Ing. Jiří Pelikán.

O poskytnutí dotace rozhodlo Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 24. února - jde o první ze čtyř dotací, které celkově dosáhnou částku 10 mil. korun. Vzhledem ke krácení finančních prostředků ze státního rozpočtu na výdaje v roce 2011 se HZS JMK obrátil na Jihomoravský kraj s žádostí o dotaci na pokrytí chybějících provozních výdajů v roce 2011, které nejsou rozpočtem HZS JMK zabezpečeny. Krajské zastupitelstvo v rozpočtu JMK na rok 2011 vyčlenilo na dotaci pro profesionální složky Integrovaného záchranného systému celkem 20 milionů korun (HZS ČR a Policie ČR).

„Díky finanční pomoci kraje se podařilo udržet stanice Hasičského záchranného sboru Kunštát, Starý Lískovec, Ivančice, Slavkov, Moravský Krumlov a Hrušovany nad Jevišovkou. Kraj nabídl svoji pomoc jako výjimečnou a mimořádnou, protože si nemyslíme, že bychom každoročně měli věnovat desítky milionů korun na financování státem zřizovaných složek IZS. Pro mne jako hejtmana a předsedu Bezpečnostní rady kraje to znamená, že občané JMK nepocítí hloupé vládní škrty v tak citlivých oblastech jako je práce hasičů a Policie ČR. Lidé státu řádně platí daně a právem očekávají, že stát za ně poskytne dostupné a kvalitní veřejné služby,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK