Přehlídka Gymnasia cantant vyvrcholila závěrečným koncertem

Závěrečným koncertem s předáním ocenění hodnoceným sborům vyvrcholil v sobotu 17. ročník celostátní přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant 2011.

Nejvyšší ocenění - zařazení do tzv. zlatého pásma - získaly tyto sbory: Mladí madrigalisté z Gymnázia Brno, Vídeňská 47, Pěvecký sbor z Gymnázia Dr. Karla Polesného ve Znojmě, Smíšený pěvecký sbor z Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě, Komorní sbor Gymnázia Orlová a Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Orlová. Posledně jmenovaný sbor obdržel navíc zvláštní cenu poroty za předvedený výkon.

Koncertu v sále Josefa Dobrovského v Konventu Milosrdných bratří v Brně na Vídeňské ulici se zúčastnil také předseda Finančního výboru Zastupitelstva JMK Zdeněk Dufek, který oceněné sbory pozdravil.

Přehlídka gymnaziálních sborů GYMNASIA CANTANT se během uplynulých ročníků stala nejen neodmyslitelnou součástí brněnského kulturního života, ale také společným místem setkání vybraných gymnaziálních sborů z celé republiky a cílem mnoha začínajících i dlouhodobě působících pěveckých těles. Během své historie se zde vystřídalo více než 80 různých sborů, což představuje téměř 3500 zpěváků.

Organizátorem akce je občanské sdružení GYMNASIA CANTANT ve spolupráci s Gymnáziem, Brno, Vídeňská 47. Přehlídku podpořil finančně také Jihomoravský kraj.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK