Celostátní soutěž učňů v oboru malíř – Talent roku

Pohár hejtmana získali Jakub Růžička a Martin Man z OU v Lomené ulici

Jako nejlepší z deseti dvoučlenných družstev z celé České republiky a ze Slovenska vyhodnotila odborná porota sedmého ročníku soutěže učňů v oboru malíř Talent roku 2011 dvojici učňů z OU a PrŠ v Lomené ulici v Brně Jakuba Růžičku a Martina Mana. Vítězná dvojice získala pohár hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška, který jim předal předseda výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Jihomoravského kraje Jiří Janda.

Dvoučlenná družstva žáků druhých nebo třetích ročníků oboru malířské a natěračské práce prošla teoretickým testem, ukázkou praktických dovedností v povinné části při zvětšování geometrického obrazce, předvedla také dovednosti v linkování a ve volné části mohla uplatnit estetické vlohy, fantazii a schopnost práce s materiálem při vytváření dekorativních ploch.

Podle předsedy odborné poroty cechmistra ČR Radka Konečného má tato soutěž odborných dovedností rostoucí úroveň nejen díky dobré organizaci, ale také díky soustředěné přípravě talentovaných učňů pod vedením mistrů v jednotlivých učilištích. Předseda výboru krajského zastupitelstva Jiří Janda zdůraznil, že pozornost věnovaná soutěži Jihomoravským krajem je součástí soustředěné podpory řemeslných učňovských oborů, jejímž cílem je zvýšit prestiž řemesla v kraji a motivovat rodiče i mládež pro volbu oborů, jež mají dobré uplatnění na trhu práce. Nad soutěží převzala záštitu také Asociace krajů ČR, Hospodářská komora ČR a Asociace výrobců nátěrových hmot ČR.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK