Slavnostní zahájení finále soutěže Učeň instalatér 2011

V zastupitelském sále krajského úřadu se ve středu sešli organizátoři a účastníci letošního celostátního finále soutěže Učeň instalatér. Soutěž odborných dovedností, která se koná již počtrnácté, slavnostně zahájil náměstek hejtmana Ivo Polák.

"Domnívám se, že právě instalatér patří k oborům, které mají budoucnost. Dnes zahájená soutěž Učeň instalatér 2011 má za účel podpořit soutěživost mezi žáky, zvyšovat a vyrovnávat úroveň výuky na jednotlivých školách, pomoci školám ve vybavení moderními učebními pomůckami. Jsem rád, že budoucí zaměstnavatelé se snaží prostřednictvím sponzorství této soutěže zvýšit zájem mladých studentů o budoucí povolání," řekl při zahájení Ivo Polák. 

Svoje dovednosti a zručnost v oboru topenář a vodoinstalatér v následujících dnech předvedou učni třetích ročníků. Soutěž vyvrcholí 15. dubna na brněnském výstavišti, kde se koná jako doprovodný program veletrhu SHK Brno 2011. Organizuje ji Ministerstvo školství České republiky, Cech topenářů a instalatérů České republiky a Střední škola polytechnická v Brně na Jílové ulici.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK