Jihomoravský kraj podpoří pořadatele Evropských her handicapované mládeže dotací 1 000 000 korun

Hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek dnes podepsal smlouvu na poskytnutí dotace ve výši 1 000 000 korun pro Nadační fond Emil na zajištění Evropských her handicapované mládeže.

Spolu s hejtmanem smlouvu podepsal také předseda správní rady Nadačního fondu Emil PhDr. Juraj Groch. Dotaci schválilo Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 24. února 2011.

„Přeji Evropským hrám hodně úspěchů. Přiblížit tuto záslužnou akci pomůže také výstava, které nabídneme v druhé půli června foyer krajského úřadu,“ řekl hejtman Hašek.

Nadační fond Emil bude v termínu 29. 6. – 3. 7. 2011 pořadatelem Evropských her handicapované mládeže konaných pod záštitou Evropského paralympijského výboru, Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR, hejtmana Jihomoravského kraje a primátora Statutárního města Brna.

Již nyní jsou přihlášeni sportovci z 15 evropských států. Soutěžit budou v kategoriích masters (výkonnostní sportovci se zdravotní klasifikací), open (sportovci bez zdravotní klasifikace) a mixed (program pro smíšené týmy handicapovaných a nehandicapovaných). S akcí souvisí řada doprovodných aktivit v průběhu celého roku. Další informace najdete na http://www.emil-cpt.cz/ehhm-brno-2011/  .
foto JMKfoto JMKfoto JMK