Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje opět Karel Abraham

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok byl v úterý vyhlášen motocyklový závodník Karel Abraham – obhájil tak zisk této prestižní trofeje z loňského premiérového ročníku ankety.

Vyhlášení nejlepších sportovců Jihomoravského kraje za rok 2010 se uskutečnilo v prostorách Městského divadla v Brně. Ceny vítězům předali představitelé krajské samosprávy v čele s hejtmanem Michalem Haškem, který ocenil nejen výsledky samotných nejlepších sportovců, ale také obětavou práci jejich trenérů a doprovodných týmů.

Vyhodnocení bylo provedeno na základě hlasovaní hodnotící komise, ve které byli sportovní novináři z jihomoravských médií, členové Rady Jihomoravského kraje a předsedové okresních svazů ČSTV spolu s krajským předsedou. Kritériem byl výkon dosažený v roce 2010 a příslušnost ke klubu, registrovanému v Jihomoravském kraji.

 

 

Výsledky v jednotlivých kategoriích byly následující:

Nejlepší senior: 1. místo Karel Abraham - motorismus - Brno, 2. místo Hana Horáková - basketbal - BK Frisco Sika Brno, 3. místo, Petr Hubáček - lední hokej - HC Kometa Brno

Nejlepší seniorské družstvo: BK Frisco Sika Brno - basketbal

Talent roku: Štěpán Havlíček - baseball - TJ Olympia Blansko

Nejlepší juniorské družstvo: TJ Sokol Hodonín - řeckořímský zápas

Nejlepší trenér: Jan Bobrovský - basketbal - BK Frisco Sika Brno

Nejlepší handicapovaná sportovkyně: Michaela Philippi - plavání - SK KONTAKT Brno

Nejlepší handicapovaný sportovec: Jan Matoušek - sledge hokej

Čestná cena: Ivo Mrázek - basketbal - Zbrojovka Brno

Cena Jihomoravského kraje: Jana Novotná - tenis

Sportovní akce roku: MISTROVSTVÍ EVROPY do 21 let - baseball - AVG Draci Brno

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK