Jihomoravský kraj podruhé ocení nejlepší sportovce

Jihomoravský kraj letos podruhé ocení své nejlepší sportovce. O podrobnostech informovali ve čtvrtek na tiskové konferenci náměstek hejtman Stanislav Juránek, předseda Výboru pro vzdělávání, výchovu a zaměstnanost zastupitelstva JMK Jiří Janda a představitelé spolupořádající společnosti TK PLUS Miroslav Černošek a David Lenz.

„Mám z této soutěže velkou radost, věřím, že bude mít stále větší popularitu,“ uvedl náměstek hejtmana Stanislav Juránek. „Smyslem akce je, abychom dávali mladým vzory, na které mohou navazovat“.

Nejlepší sportovci - jednotlivci i kolektivy - budou zveřejněni 29. března v Městském divadle v Brně. Vyhlášení bude rozděleno do devíti kategorií: nejlepší senior (bude vyhlášeno 1. –3. pořadí), nejlepší seniorské družstvo, talent roku, nejlepší juniorské družstvo, nejlepší trenér, nejlepší handicapovaný sportovec a dále čestná cena, cena Jihomoravského kraje a nejlepší sportovní akce. „V prvních šesti kategoriích se hlasovalo, vítězové posledních tři kategorií vzešli po dohodě se zástupci Jihomoravského kraje a sportovních organizací.“ dodal David Lenz.

V komisi, která hodnotila nominované sportovce, byli sportovní novináři z jihomoravských médií. Přehled všech nominovaných je ZDE (doc, 68 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMK