Jihomoravský kraj se po loňské úspěšné premiéře znovu představil v Cannes

Jako region, jehož budoucnost patří novým technologiím a inovacím, se na letošním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM v Cannes (8. – 11. 3. 2011) představil Jihomoravský kraj.

S vlastní expozicí o ploše 36,5 m2 se kraj prezentoval v nejprestižnější části Festivalového paláce, v sousedství dalších měst a regionů ČR. Návštěvníky zde přitom vítal robot Advee – světová novinka představená poprvé na konci loňského listopadu na soutěži Popia Awards. Jedná se o dílo brněnské firmy Bender Robotics, zaměřené na vývoj a praktickou aplikaci nejnovějších technologií v oblasti autonomní robotiky. Bender Robotics je jednou z mnoha firem, které se zrodily v technologickém inkubátoru Jihomoravského inovačního centra, zaměřeného na podporu špičkových inovativních projektů na českém trhu.
Jihomoravská delegace v čele s náměstkem hejtmana Václavem Horákem představila kraj jako region trvale zaměřený na podporu vědy, výzkumu a inovací, podporující rozvoj lázeňství a jako region s vhodnou dopravní infrastrukturou pro uvedené aktivity včetně mezinárodního letiště v Brně–Tuřanech. Tomu odpovídaly i prezentované projekty: Technologický inkubátor II, Biotechnologický inkubátor INBIT, CEITEC Science Park, Kompetenční centrum Kuřim – obráběcí stroje, Moravian Science Centre Brno, Lázeňská zóna Lednice, Termální resort Pasohlávky a mezinárodní letiště Brno-Tuřany.

Veletrh nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM je spolu s veletrhem Expo Real, který se koná každoročně v říjnu v Mnichově, nejvýznamnější oborovou akcí v Evropě. Pravidelně se jej zúčastňují nejvýznamnější evropští a světoví investoři, developeři, banky a finanční instituce, realitní odborníci, města i celé regiony. Na veletrhu mají vlastní stánky téměř všechny evropské metropole a nejrespektovanější společnosti světového realitního trhu. MIPIM se koná ve Festivalovém paláci francouzského Cannes, proslulého mimo jiné slavným filmovým festivalem.
foto JMK