Předání cen soutěže Grand Prix VINEX 2011

Ve středu 2. března byly za přítomnosti představitelů Jihomoravského kraje v čele s předsedou finančního výboru zastupitelstva Zdeňkem Dufkem na brněnském výstavišti v rámci obchodního dne vína, nápojů, potravin a technologií pro gastronomii VINEX&HORECA FORUM 2011 vyhlášeny výsledky soutěže Grand Prix VINEX 2011.
Do letošního 18. ročníku soutěže bylo přihlášeno 305 vzorků vín ze sedmi zemí. Jejich kvalitu posuzovala ve dnech 7. a 8. února ve Valticích odborná komise složená z českých, slovenských a rakouských degustátorů. Pro optimální hodnocení vín byl poprvé využit speciální software, který odpovídá nejpřísnějším mezinárodním standardům. Ve vyrovnaném souboji získalo titul Championa červené víno Grand Reserve Cuvée z rakouského vinařství Weingut Schulz. Cenu za nejlépe hodnocenou kolekci vín v Brně převzalo vinařství Vinařství Josef Valihrach.
Současně s vyhlášením výsledků soutěže Grand Prix Vinex 2011 byly vyhlášeny výsledky soutěže Česká biopotravina roku 2010 - kategorie "Víno z ekologických hroznů" a 3. ročníku sommeliérské ligy Sommeliér roku 2010. Více informací o akci najdete na http://www.bvv.cz/gh  .
foto JMKfoto JMKfoto JMK