21. 2. 2011 Krajské nemocnice v JMK vezmou zpět všechny lékaře

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se dnes v návaznosti na memorandum uzavřené mezi ministrem zdravotnictví a Lékařským odborovým klubem spojil s řediteli nemocnic zřizovaných Jihomoravským krajem, ve kterých lékaři dali v rámci akce Děkujeme, odcházíme výpovědi z pracovního poměru. Konkrétně se jednalo o nemocnice ve Znojmě, Kyjově, Hodoníně, Ivančicích, Břeclavi a ve Vyškově.
Hejtman Michal Hašek požádal všechny ředitele těchto nemocnic zřizovaných Jihomoravským krajem, aby vyhověli zpětvzetí výpovědí ze strany lékařů, které hejtman očekává ve středu v návaznosti na rozhodnutí vlády o změně tarifních tabulek. Ředitelé Jihomoravským krajem zřizovaných nemocnic ubezpečili hejtmana Michala Haška o tom, že ve všech případech bude zpětvzetí výpovědí vyhověno a tudíž všichni lékaři se vrátí na svoje původní pracovní místa.
„Jsem velmi rád především za občany Jihomoravského kraje, pacienty, že došlo k rozumné dohodě mezi vládou a lékařskými odbory. Věřím, že ve středu vláda také schválí text memoranda a na základě toho jihomoravští lékaři nejenom v krajských nemocnicích vezmou zpět svoje výpovědi,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek. „Za krajské nemocnice, jejichž zřizovatelem je Jihomoravský kraj, mohu v našem kraji lékařům garantovat, že ve všech případech bude jejich žádostem vyhověno. Tuto garanci poskytuji poté, co jsem takovouto garanci konzultoval s řediteli všech našich nemocnic, ve kterých lékaři podali hromadné výpovědi,“ uvedl.