21. 2. 2011 Hašek: Navazujeme na staletou tradici lázeňství na jižní Moravě

V Jihomoravském kraji má lázeňství staletou tradici sahající do 13. století. Ve spojení s našimi přírodními a kulturními památkami (Moravský kras, LVA, Podyjí ) a vynikajícím jihomoravským vinařstvím chceme opět učinit z lázeňství zajímavou nabídku pro domácí i zahraniční návštěvníky našeho kraje.
Na konferenci Lázeňství jako součást cestovního ruchu to dnes v Lednici řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Připomněl, že kraj podporuje synergii veřejného i soukromého sektoru v rozvoji lázeňství a využije evropské fondy.
„Chápeme rozvoj lázeňství jako jednu z forem podpory ekonomiky celého regionu. Přinese nová pracovní místa i příležitost jihomoravským podnikatelům. Návštěvníkům našich lázní nabídneme i další formy trávení volného času – vinařskou turistiku, cykloturistiku a podobně. S návštěvností kraje souvisí i kvalitní dopravní spojení. Tvrdě pracujeme na zlepšní silniční i železniční infrastruktury a podporujeme rozvoj brněnského letiště, včetně přímých leteckých linek, které zpřístupní náš region zahraničním návštěvníkům,“ řekl hejtman ve svém vystoupení.
Konferenci, ktlerá se koná pod záštitou hejtmana Michala Haška ve spolupráci Lázní Lednice a Okresní hospodářské komory, zahájil ředitel Okresní hospodářské komory Břeclav Pavel Šindelář. O významu lázeňství jako rozvojového programu jihomoravského hospodářství hovořil radní kraje Oldřich Ryšavý, s koncepcí podpory návštěvnosti Jihomoravského kraje seznámil přítomné vedoucí odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Jihomoravského kraje Ivo Minařík a vedoucí oddělení cestovního ruchu Ivana Lukášková. Starosta Lednice Libor Kabát hovořil o projektu rozšíření lázeňského areálu v Lednici a vybudování související infrastruktury včetně lázeňského parku a kolonády, propojující lázeňský areál se středem obce.
V dalších referátech seznámil ředitel Lázní Hodonín Milan Sýkora s nabídkou léčebných procedur tuzemským i zahraničním turistům, o současných trendech referovala ředitelka Lázní Lednice Alena Ďurišová. O budoucím využití minerálních vod v připravovaném termálním lázeňském komplexu Pasohlávky hovořili starosta Pasohlávek Tomáš Ingr a předseda představenstva akciové společnosti Thermal Pasohlávky Jiří Škrla, s rozvojem leteckého spojení regionu se světem seznámil předseda představenstva a.s. Letiště Brno Jiří Filip.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK