17. 2. 2011 Jednala Bezpečnostní rada kraje

Hejtman Hašek: Příprava krizových scénářů pokračuje, dokud lékaři nestáhnou výpovědi

Bezpečnostní rada Jihomoravského kraje dnes projednala krizové plány pro případ, že by nedošlo k naplnění memoranda dohody mezi lékaři a vládou v rámci akce „Děkujeme, odcházíme“.
„Velmi kvitujeme, že včera Lékařský odborový klub podpořil vyjednané memorandum s vládou. Očekáváme, že toto memorandum potvrdí i vláda a zejména že lékaři začnou v jednotlivých nemocnicích brát zpět své výpovědi,“ uvedl po jednání bezpečnostní rady jihomoravský hejtman Michal Hašek.
„Do té doby Bezpečnostní rada JMK pokračuje v přípravě scénářů, přičemž bude vycházet i z aktuálního počtu výpovědí v jednotlivých nemocnicích. Dokud tyto výpovědi nebudou vzaty zpět, pokračuje - uznávám že volnějším tempem, ale pokračuje - příprava krizových scénářů. Jsme přesvědčeni, že naším zájmem musí být maximální ochránění zdraví a života občanů na jižní Moravě,“ řekl hejtman Hašek. „Z tohoto důvodu dám příkaz k ukončení krizového plánování až v okamžiku, kdy budu mít od ředitelů jednotlivých nemocnic informaci o tom, že lékaři vzali výpovědi zpět, že je zabezpečena akutní zdravotní péče pro občany Jihomoravského kraje a není třeba vytvářet žádné krizové modely a scénáře.
Měli jsme k dnešku připravenu pro případ nedohody webovou stránku se všemi informacemi. Tu nespouštíme, protože nechceme vyvolávat paniku. Naopak, čekáme na naplnění memoranda a zpětvzetí výpovědí. Kdyby se v jednání cokoliv zaseklo, od příštího týdne spustíme takovouto webovou informační stránku, stejně tak jako minulý týden avizovanou krizovou telefonní linku na dispečinku Zdravotnické záchranné služby,“ zdůraznil hejtman Hašek.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK