4. 2. 2011 Rada podpořila Baťův kanál

O dotaci ve výši půl milionu korun na podporu letošní činnosti společnosti Baťův kanál rozhodovala na své čtvrteční schůzi Rada Jihomoravského kraje a doporučila ji schválit zastupitelům. Informoval o tom hejtman Michal Hašek.
Radou podpořené finance budou určeny na zajištění činnosti informačního centra Baťova kanálu, koordinační činnost, podíl na provozu a řízení plavby na Baťově kanálu (300 tisíc Kč), propagaci, přípravu a participaci na rozvojových projektech v oblasti cestovního ruchu (128 600 Kč) a přispějí také na realizaci projektu Moravou a Záhořím lodí i na kole (71 400 Kč).
Baťův kanál je využíván jako turistická vodní cesta a jeho délka od Otrokovic do slovenské Skalice v současnosti činí 53 km. Zásadní dokument potvrzující zájem na přeshraniční spolupráci při jeho rozvoji podepsali letos v lednu na brněnském výstavišti v rámci veletrhu Regiontour představitelé Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje na české straně a Trnavského, Trenčianského, Bratislavského a Žilinského samosprávného kraje na slovenské straně.foto JMK