26. 1. 2011 V Brně jednali představitelé regionu CENTROPE

V Brně se dnes uskutečnilo jednání řídicího výboru projektu CENTROPE CAPACITY. Jihomoravský kraj na jednání regionů a měst čtyř středoevropských zemí reprezentovala delegace vedená náměstkem hejtmana Ivo Polákem.
K hlavním tématům dnešního jednání patřily aktivity projektu pro letošní rok a příprava politické konference v tomto roce. Projekt vychází z přirozené spolupráce příhraničních regionů České republiky, Rakouska, Slovenska a Maďarska, která byla poprvé oficiálně deklarována v září 2003 na konferenci v Kittsee. Partnery projektu jsou Česká republika (Brno, Jihomoravský kraj), Rakousko (spolkové země Burgenland, Dolní Rakousko, Vídeň, města Eisenstadt, St. Pölten, Vídeň), Slovensko (Bratislavský samosprávny kraj, Trnavský samosprávny kraj, města Bratislava, Trnava) a Maďarsko (komitáty Györ- Moson-Sopron, Vas, města Györ, Sopron, Szombathely).
CENTROPE Capacity je především zaměřeno na zavádění společných aktivit orientovaných na praxi, což mohou být společné obchodní podniky, společné programy univerzit a výzkumných institucí, rozvoj společných turistických produktů nebo přeshraniční dohody o územním a dopravním plánování. Okruh partnerů, kteří se zapojí do iniciativ CENTROPE nebo jménem CENTROPE, se bude postupně rozšiřovat.
Více informací je k dispozici na www.centrope.com  .
 

foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK