17. 1. 2011 Hejtman Hašek jednal s řediteli jihomoravských krajských nemocnic

Hejtman Michal Hašek se dnes zúčastnil pracovní porady ředitelů jihomoravských krajských nemocnic. Tlumočil jim závěry pátečního jednání hejtmanů s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem o přípravě na řešení hrozící krize v poskytování akutní nemocniční péče po prvním březnu 2011, po odchodu lékařů v akci Děkujeme, odcházíme.
Hejtman s řediteli hovořil také o průběhu jednání s jihomoravskými lékařskými odboráři a zástupci Lékařského odborového klubu, se kterými se sešel minulý týden v Brně. Ředitelé jednotlivých nemocnic poskytli hejtmanovi aktuální informace o stavu výpovědí lékařů (ve Vyškově došlo ke stažení čtyř výpovědí).
Michal Hašek zdůraznil, že systémové řešení je v rukou vlády a ministerstva zdravotnictví. Kraje mají velmi omezené možnosti jak přispět k řešení nynější krize zdravotnictví. Asociace krajů nabídla ministru Hegerovi svoji roli moderátora jednání s lékaři, kterou časově limitovala do 31. ledna.
„Na jižní Moravě budou pokračovat přípravné práce na krizových scénářích chodu nemocnic při poskytování akutní péče. Vedle toho po pátečním podpisu dohody mezi mnou a ministrem Hegerem budou urychleny práce na přípravě Koncepce lůžkové sítě Jihomoravského kraje, zahrnující fakultní i krajské nemocnice,“ řekl hejtman.
Na závěr jednání Michal Hašek zdůraznil, že klíčovým mottem všech kroků Jihomoravského kraje musí být zajištění péče o pacienty, její kvalita a dostupnost v souladu s Ústavou a zákony ČR.