13. 1. 2011 Nový cykloprůvodce po Moravě a Slezsku

Další pokračování úspěšného projektu společného cykloprůvodce, který vyplynul ze spolupráce čtyř moravských krajů, představili ve čtvrtek na veletrhu Regiontour zástupci Jihomoravského, Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. Jižní Moravu na tiskové konferenci zastupoval náměstek hejtmana Václav Božek.

V novém cykloprůvodci bylo za každý kraj vybráno šest cyklotras, které se vážou ke konkrétním tématům: cykloturistika, gastronomie, adrenalin, aktivní cyklistika a výlety pro rodiny s dětmi.
Spolupráce čtyř moravských krajů v propagaci společného území Moravy a Slezska se datuje od roku 2005. Nový cykloprůvodce po Moravě a Slezsku svou koncepcí navazuje a tematicky rozvíjí předcházející společné materiály: mapový soubor „Na kole celou Moravou a Slezskem“, imagový materiál „Morava a Slezsko – přijďte a poznejte více“, komplexního turistického průvodce „Po nejkrásnějších místech Moravy a Slezska“, úspěšného gastroprůvodce s názvem „Morava a Slezsko – region plný chutí a zážitků“ a konečně i loňský materiál „Morava a Slezsko – průvodce pěšího turisty“. Propagační materiál je koncipován jako mapový průvodce, ve kterém jsou jednotlivé cyklotrasy podrobně zakresleny, popsány a doplněny fotografiemi.
Celkový náklad cykloprůvodce - 36 000 výtisků - je určen jak pro Českou republiku, tak pro německy a polsky mluvící návštěvníky a bude distribuován na veletrzích cestovního ruchu, zahraničních zastoupeních CzechTourism, Českých centrech a zastupitelských úřadech ve vybraných zemích.
foto JMK foto JMK foto JMK