13. 1. 2011 Jihomoravský kraj se představuje na veletrhu Regiontour

Přestřižením pásky a sérií zastavení hejtmanů v expozicích jednotlivých krajů ČR začal dnes dopoledne na brněnském výstavišti 20. veletrh turistických možností v regionech Regiontour. Ten spolu s 21. mezinárodním veletrhem průmyslu cestovního ruchu GO do neděle 16. ledna představuje touroperátorům i zájemcům z řad nejširší veřejnosti letošní nabídku cest za poznáním a rekreačních pobytů.
Ve stánku Jižní Morava v pavilonu P ve spolupráci s Jihomoravským krajem vystavuje rovněž Statutární město Brno, Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, zástupci turistických oblastí kraje, jihomoravského lázeňství, vinařství a cykloturistiky, Baťova kanálu, muzeí a galerií, ale také partnerské regiony z Chorvatska, Ruska, Polska a Itálie. Stejně jako v minulosti je hlavním cílem ucelená turistická nabídka jižní Moravy v jedné expozici. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky cimbálové hudby i ochutnávky vína a piva.
Expozici slavnostně zahájil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a primátor Brna Roman Onderka.
Hejtman Hašek vyjádřil přesvědčení, že veletrh bude nejen pro odbornou veřejnost, ale i pro další návštěvníky zajímavou inspirací, které regiony u nás doma i v zahraničí navštívit. „Věřím, že tato akce přispěje k povzbuzení domácího i zahraničního cestovního ruchu“.
Další informace o veletrzích cestovního ruchu najdete na www.bvv.cz/go  .

foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK