12. 1. 2011 Podepsána smlouva o spolupráci s Oděskou oblastí

Náměstkyně gubernátora Oděské oblasti Ludmila Varavva a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek dnes v Brně podepsali smlouvu o spolupráci mezi oběma regiony.
„Svojí osobní účastí chci podtrhnout význam spolupráce mezi jižní Moravou a Oděskou oblastí, kterou jsme začali připravovat po naší loňské návštěvě Oděsy,“ zdůraznil při jednání hejtman Hašek. „Doufám, že podepsaná smlouva nastartuje další etapu našich vzájemných vztahů. Věřím také, že bude inspirací pro další regiony České republiky a pomůže prohloubení spolupráci mezi Českou republikou a Ukrajinou“. Náměstkyně gubernátora Ludmila Varavva podtrhla zájem Oděské oblasti na konkrétní spolupráci a pozvala představitele Jihomoravského kraje na letošní oděské veletrhy vína a cestovního ruchu.
Při jednání se mj. hovořilo o možnostech pro jihomoravské podnikatele v Oděské oblasti zejména v oblasti stavebnictví, infrastruktury a ekologických projektů. Probírala se také potenciální spolupráce univerzit, výzkumných pracovišť a samosprávy. Spolu s hejtmanem Haškem se jednání zúčastnili také radní Jiří Altman, předsedkyně Výboru pro meziregionální vztahy Anna Matějková a ředitel Jihomoravského centra mezinárodní mobility Miloš Šifalda.
foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK