foto 1 foto 2

3. 1. 2011 Hejtman přivítal prvního letošního občánka Jihomoravského kraje

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek dnes navštívil prvního občánka letošního roku, narozeného v Jihomoravském kraji. Malého Davídka Klímu z Říčan u Brna přivítal do společenství občanů „nejkrásnějšího regionu České republiky“ a blahopřál jeho mamince Janě Jánské.
„Ať dělá čest svému kraji, ať z něj vyroste hrdý Jihomoravan,“ řekl hejtman a předal mamince svůj osobní dar – dárkový šek v hodnotě 5000 korun – a také tašku s potřebami pro miminko od Jihomoravského kraje.
„Jsem rád, že mohu pokračovat v tradici a navštívit první jihomoravské dítě roku, v tomto případě malého Davídka. Krajské zastupitelstvo ho přivítá na svém únorovém zasedání, kde mu bude předáno 10 tisíc korun a jeho rodičům věcné dary. Na poradě vedení Jihomoravského kraje jsme se dnes shodli na tom, že, podobně jako loni, budou na zasedání zastupitelstva přivítáni také první občánci jednotlivých okresů našeho kraje, včetně města Brna. Každý z nich, kromě hraček a dárků pro maminky a tatínky, obdrží z rozpočtu kraje také finanční dar, odpovídající porodnému, fakticky zrušenému vládou. To znamená, že každý z nich dostane zhruba 13 tisíc korun,“ řekl hejtman, který popřál úspěšný rok 2011 také pracovníkům porodnice Fakultní nemocnice Brno, kde se David Klíma prvního ledna 2011 v 0.25 hod. narodil. 

 

foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK