26. 10. 2010 Uděleno devět Cen Jihomoravského kraje

Region oslavil desáté narozeniny slavnostním koncertem

Slavnostním koncertem ze skladeb Leoše Janáčka, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Antonína Dvořáka v podání Filharmonie Brno, Českého filharmonického sboru a sólistů oslavil v brněnském Besedním domě Jihomoravský kraj desáté výročí obnovení krajské samosprávy.
V úvodu koncertu převzalo z rukou hejtmana Michala Haška devět oceněných Ceny Jihomoravského kraje, kterými krajské zastupitelstvo každoročně oceňuje vynikající zásluhy o rozvoj kraje, hrdinské a jiné výjimečné činy osobností, které se na území kraje narodily, žijí, nebo jsou s ním spojeny svým působením a jejichž život, dílo, činnost nebo jednání výrazným způsobem reprezentuje v určité oblasti Jihomoravský kraj a přispívá k jeho dobrému jménu.
Slavnostního večera se zúčastnili hosté ze sousedních krajů, představitelé diplomatického sboru, vrcholných soudních orgánů ČR a další představitelé veřejného a politického života.
Informace o vyznamenaných ZDE (doc, 33 kB).

foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK foto JMK