8. 12. 2009 Michal Hašek přijal úspěšné reprezentanty škol

Přítomní byli medailisté z mistrovství světa i Machři roku

Žáky a pedagogy z hustopečského gymnázia a kyjovského středního odborného učiliště, kteří úspěšně reprezentovali jižní Moravu na tuzemských a zahraničních soutěžích, přijal v úterý hejtman Michal Hašek spolu s krajským radním Jiřím Jandou.
Družstvo Gymnázia T.G. Masaryka reprezentovalo v srpnu Hustopeče a Jihomoravský kraj v čínském Pekingu na 47. kongresu Intersteno, což je mistrovství světa v záznamu a zpracování textů. Studenti gymnázia – Petra Vintrlíková, Michal Růžička, Tereza Pavlíková a Jakub Zimolka - zde vynikli v takových disciplínách, jako je například Korespondence a protokolování nebo Wordprocessing a celkem přivezli domů po jedné zlaté, stříbrné a také tři bronzové medaile.
Ze Středního odborného učiliště Kyjov za hejtmanem zamířilo družstvo vítězů celostátní soutěže „Machři roku 2009“ ve složení Marek Balaštík, Martin Blažek a Radek Elbl v oboru zedník a vítěz mezinárodních soutěží ve svařování plamenem Tomáš Bláha, žák oboru instalatér. Hejtman Michal Hašek spolu se členem rady Jiřím Jandou poblahopřáli všem přítomným k jejich úspěchům a předali jim drobné dary. „Na příští rok kraj připravuje stipendijní program pro vybrané učňovské obory, takže věřím, že to pomůže žákům devátých tříd a jejich rodičům při rozhodování o volbě povolání ve prospěch učňovského školství,“ uvedl mimo jiné Michal Hašek při oceňování úspěšných reprezentantů z kyjovského středního odborného učiliště.  

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek   ilustrativní obrázek