4. 12. 2009 Řecký prezident navštívil jižní Moravu

Řeckého hosta potěšilo setkání s krajany

Během své státní návštěvy České republiky strávil prezident Řecké republiky pan Karolos Papoulias závěrečný den své návštěvy (4. prosince) na jižní Moravě.
Na letišti v Brně-Tuřanech řeckého prezidenta přivítal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek spolu s krajskou radní Ilonou Sokolovou. Poté se řecký host setkal na Nové radnici s primátorem města Brna a členy brněnské rady a krátce se prošel centrem jihomoravské metropole. Měl tak možnost seznámit se s „řeckou stopou“ Brna - reprezentativními budovami a památkami odkazující na starověké Řecko. Součást programu tvořilo setkání se zástupci řecké komunity v Moravském zemském muzeu. Poslední částí návštěvy byl oběd pořádaný na počest prezidenta Papouliase hejtmanem Jihomoravského kraje.
"I když byla návštěva krátká, s panem prezidentem jsem měl možnost pohovořit i o konkrétních tématech. Diskutovali jsme možnosti spolupráce mezi jednotlivými subjekty z České republiky a Řecka v oblasti ekonomiky či cestovního ruchu. Pan prezident také ocenil aktivitu řeckých spolků a organizací v Brně," uvedl k návštěvě hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek