3. 12. 2009 Hejtman ocenil dobrovolné hasiče

Ministr obrany převzal Cenu Jihomoravského kraje za počin roku

Více než tři sta členů sborů dobrovolných hasičů jižní Moravy se sešlo ve čtvrtek 3. prosince v rotundě pavilonu A brněnského výstaviště, kde jim hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek spolu s místopředsedou vlády a ministrem obrany Martinem Bartákem předal pamětní listy a poděkoval za jejich nasazení a práci během letošního roku, zejména při přívalových deštích i dalších živelních pohromách.
„Rozhodli jsme se spojit bilancování s poděkováním za to, že společně s profesionálními hasiči a dalšími složkami Integrovaného záchranného systému pomáháte nejen u nás na jižní Moravě, ale i na dalších místech republiky. Jste to vy, kdo nasazujete své zdraví a životy, když je nám těžko. Za to Vám děkuji nejen za sebe, ale i za celé krajské zastupitelstvo.“ řekl hejtman Hašek.
Host slavnostního večera - ministr obrany Martin Barták - v úvodu setkání převzal z rukou hejtmana JMK Cenu Jihomoravského kraje za počin roku – po necelém měsíci od svého jmenování zrušil rozkaz své předchůdkyně o ukončení činnosti Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ. Umožnil tak další existenci tohoto jedinečného uměleckého tělesa, které na území jižní Moravy působí již 55 let. „Rozhodnutí o Ondráši mi nedělalo problém, jsem přesvědčen, že je třeba pěstovat tradice, které se osvědčily,“ řekl po převzetí ceny ministr Barták.
Kromě hasičů patřilo poděkování jihomoravského hejtmana také iniciátorům petice Zachraňte Ondráš, pod kterou získali dvacet tisíc podpisů. Hudební a taneční doprovod večera vytvořil „znovuzrozený“ Vojenský umělecký soubor Ondráš. Jeho cimbálová muzika provázela také neformální setkání účastníků slavnostního večera.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek