24. 11. 2009 Začaly porady starostů s vedením krajem

Podzimní setkání obecní samosprávy s představiteli kraje

Setkáním starostů okresu Znojmo s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem a dalšími vedoucími pracovníky krajské samosprávy i státní správy byla v úterý 24. listopadu zahájena podzimní série porad starostů s představiteli regionu.
Na setkání ve Znojmě i obdobných akcích následující den v Tišnově (pro okres Brno-venkov) a v Blansku se projednávaly informace, jež se úzce dotýkají činnosti místních samospráv – například příprava rozpočtu Jihomoravského kraje na rok 2010, dotační programy kraje určené obcím, aktuální informace z oblasti financování obcí, Integrovaný dopravní systém po změně jízdních řádů od 13. prosince 2009, plán zimní údržby SÚS JMK pro zimu 2009/2010, aktuální výzvy operačních programů, umožňujících získat prostředky Evropské unie k spolufinancování projektů obcí a mikroregionů.
Součástí porad je ve všech okresech také seznámení s podepsaným úvěrem od Evropské investiční banky a konkrétních projektech, které se díky této půjčce zahájí v jednotlivých částech kraje.
Začátkem prosince budou setkání se starosty pokračovat v Hodoníně, Hustopečích a Vyškově.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek