19. 11. 2009 Vítězem se stal Jihomoravský biotechnologický inkubátor INBIT

Cenu za kraj převzal hejtman Michal Hašek

Biotechnologický inkubátor INBIT, provozovaný Jihomoravským inovačním centrem (JIC), získal 1. místo v osmém ročníku soutěže o Podnikatelskou nemovitost roku v kategorii Podnikatelská nemovitost s největším přínosem pro inovace a výzkum. Cenu za kraj převzal hejtman Michal Hašek.
Ve čtvrtek v podvečer byly v Praze vyhlášeny výsledky soutěže Podnikatelská nemovitost roku 2008, pořádané Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky a Sdružením pro zahraniční investice AFI. Biotechnologický inkubátor INBIT do soutěže přihlásil Jihomoravský kraj, který je zároveň jeho investorem. INBIT je jedním z projektů Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje II.
„Věříme, že technologické inkubátory, které jsou součástí budované inovační infrastruktury, pomohou ke zvýšení regionální konkurenceschopnosti, a tím k naplnění vize regionu stát se nejinovativnějším regionem České republiky a patřit mezi prvních 50 nejinovativnějších regionů EU. Projekt biotechnologického inkubátoru podpoří transfer technologií z univerzit, a tím vznik nových inovativních firem s vysoce kvalifikovanými pracovními místy. Je nepochybné, že oceněný biotechnologický inkubátor je další podstatnou součástí při tvorbě znalostní ekonomiky v Jihomoravském kraji,“ vysvětlil přínos investic Jihomoravského kraje do tohoto typu projektů Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje, který zároveň cenu přebíral.
Kompletní tisková zpráva ZDE (doc, 1 855 kB).  

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek