19. 11. 2009 Dialog nad projektem aneb Jak zadat, postavit a udržet projekt

Konference se zaměřila na praktickou realizaci projektů

Výběrová řízení, změny v projektu, kontroly a audit - tedy jinak řečeno „Jak zadat, postavit a udržet projekt“ – to byla tři hlavní témata konference, kterou ve čtvrtek v Brně uspořádala Regionální rada soudržnosti Jihovýchod.
Jak na konferenci uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, evropské peníze pomáhají jak jižní Moravě, tak Vysočině a to v době, kdy kraje, města, obce i celý veřejný sektor má samozřejmě těžkosti, které jsou spojeny s hospodářskou krizí. „Čerpání evropských finančních prostředků chápu jako jedno z výrazných protikrizových opatření,“ konstatoval Michal Hašek. Jak následně dodal, Regionální operační programy jsou prakticky nejrychleji čerpající strukturou v České republice, která pomáhá rozdělovat evropské peníze na dobré projekty.
Konference se zúčastnili nejen zájemci z řad žadatelů o podporu z Regionálního operačního programu, ale také zástupci Evropské komise, Jihomoravského kraje, Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva financí a další odborníci na danou problematiku.

Na závěr konference Dialog nad projektem byl účastníky zvolen Nejzajímavější projekt Regionálního operačního programu Jihovýchod 2009. Stala se jím Villa Martha – Domov důstojného stáří v Hrušovanech u Brna. Realizátorem projektu a příjemcem dotací Evropské unie je občanské sdružení Betánie – křesťanská pomoc. Více informací v přiložené tiskové zprávě ZDE (doc, 469 kB).

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek