10. 11. 2009 Ocenění úspěšných mladých olympioniků

Poděkování medailistům z červnových soutěží v Táboře

Jihomoravští medailisté z letošních Her IV. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2009 - sportovci i trenéři – v úterý převzali v zasedacím sále krajského zastupitelstva ocenění z rukou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, člena Rady Jihomoravského kraje Miloše Šifaldy a vedoucí odboru školství Krajského úřadu JMK Hany Polákové. 
Hejtman Hašek v úvodu vyzdvihl důležitost aktivního sportování mládeže, poděkoval olympionikům i jejich trenérům a rodičům, kteří se setkání také účastnili. Popřál také všem další úspěchy v osobním i sportovním životě.
Výprava Jihomoravského kraje z Her IV. letní olympiády dětí a mládeže, které hostil 23. - 28. června 2009 Jihočeský kraj, přivezla celkem 24 zlatých, 18 stříbrných, 12 bronzových medailí a 56 dalších bodů za 4. - 6. místa olympijského bodování. V celkovém hodnocení krajů obsadil Jihomoravský kraj 2. místo s minimální ztrátou za krajem Středočeským a před třetími Jihočechy. Další informace lze najít na http://odm.luzanky.cz/index.php?ido=6  a http://www.olympic.cz/odm2009/cz/  .

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek