5. - 8. 11. 2009 Jihomoravský kraj se představil na veletrhu SPORT Life

Návštěvníci expozic JMK si mohli vyzkoušet řadu sportovních aktivit

Jihomoravský kraj se po úspěšné loňské prezentaci na veletrhu SPORT Life na letošním ročníku této akce představil dvěma samostatnými expozicemi, které byly věnovány sportu a jeho propagaci na území kraje.
Stánek v pavilonu A1 byl připraven jako otevřený informační prostor pro sportovní subjekty Jihomoravského kraje, které zde představily svoji pravidelnou činnost a sportovní akce. Rodiče zde nalezli informace kde, kdy a jak vybrat správný sport pro své dítě. Nadace sportující mládeže připravila pro tuto příležitost program na predikci výšky dítěte, jejímž výstupem je předpokládaná výška dítěte v dospělosti s doporučením výběru vhodného sportu. Veřejnosti byly prezentovány významné sportovní akce, které proběhnou na území Jihomoravského kraje v roce 2010. Samostatně byl představen projekt Olympiád dětí a mládeže, který je Jihomoravským krajem významně podporován a do kterého se po dobu jeho existence zapojilo více jak 1500 nadějných olympioniků Jihomoravského kraje.

Na stánku kraje byl opět představen Cyklo portál Jihomoravského kraje (http://www.cyklo-jizni-morava.cz  ), na kterém je velké množství zajímavých a praktických informací nejen pro milovníky cyklistiky a o který byl stejně jako v loňském roce velký zájem. Zájemci si u info pultu mohli prakticky vyzkoušet vyhledávání vhodných tras a výletů na území našeho regionu. Klub českých turistů představil kalendář akcí na rok 2010. Samostatný infopult byl opět věnován možnostem sportování pro osoby s postižením.

V sobotu 7. 11. se na stánku JMK mohli návštěvníci na stánku setkat s významnými sportovci a sportovními kluby kraje. Od 14:00 hod. proběhli autogramiády extraligového baseballového klubu DRACI Brno a nejlepšího triatlonového klubu EKOL BRNO s Filipem Ospalým a velkou českou nadějí tohoto sportu Lukášem Kočařem.

V letošním roce se expozice Jihomoravského kraje rozrostla o tzv. aktivní zónu v pavilonu G1. Na více než 500 metrech čtverečních bylo pro návštěvníky připraveno množství atraktivních sportovních aktivit k praktickému vyzkoušení. Ve čtvrtek a v pátek v dopoledních hodinách proběhly projekty Nadace sportující mládeže Pohyb „1P“ pro pětileté děti a Pohybové Předpoklady „2P“ pro 9-10leté děti. Oba mají za cíl prostřednictvím škol, rodičů iniciovat zájem dětí o sport. Oba dny bylo improvizované hřiště plné malých nadšených sportovců. V sobotu odpoledne navštívili sportovní plochu expozici JMK mistři světa v disciplíně open double freestyle Tomáš Tuček a Martin Sládek. Kromě svého vystoupení poskytli zájemcům i hodinový workshop, kde si mohli prakticky vyzkoušet jak se hraje footbag. V odpoledních hodinách a po celý víkend si zde zájemci mohli vyzkoušet velké množství cvičebních pomůcek – novinek jako je airtrack, šlapadla, bossy, triky a to vše pod dohledem kvalifikovaných cvičitelů a trenérů. V rámci expozice bylo prezentováno Světové finále středních škol ve stolním tenise, které se uskuteční v našem kraji v březnu 2010. Samostatnou prezentaci připravili sportovci SK Kociánka Brno. Pro příchozí byla připravena prezentace boccii – rozšířený a oblíbený sport pro osoby s postižením, slalom na vozíku a cyklotrenažer. Po celou dobu byliv rámci expozice G1 připraveny soutěže s maskotem Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže 2010 Kebulí Odéémkovou. Zejména možnost vyzkoušet si interaktivní hry Wii Fit byla velkým lákadlem pro všechny příchozí.