5. 11. 2009 Zadarský župan Stipe Zrilić mezi krajskými zastupiteli

Druhý den návštěvy zadarské delegace v Jihomoravském kraji

Setkáním s členy Zastupitelstva Jihomoravského kraje, slavnostní vernisáží výstavy chorvatských výtvarníků a jednáním s představiteli Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity o možné spolupráci v oblasti vysokého školství pokračovala návštěva župana Zadarské župy Stipe Zriliće a jeho doprovodu v Jihomoravském kraji.
Potleskem vstoje přivítali Zriliće na svém zasedání členové krajského zastupitelstva. K řečnickému pultu ho doprovázeli velvyslanci Chorvatska v ČR Frane Krnić a ČR v Chorvatsku Karel Kühnl. Stipe Zrilić ve svém emotivním projevu ocenil význam partnerských kontaktů s Jihomoravským krajem pro Zadarskou župu. Ten spočívá podle Zriliće především v možnosti získat nové zkušenosti v řadě oblastí veřejné správy.
Velvyslanci ve svých vystoupeních ocenili skutečnost, že partnerské vztahy mezi Jihomoravským krajem a Zadarskou župou, jsou svého druhu pilotním projektem spolupráce regionů obou zemí. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek zdůraznil praktické cíle a oboustranně prospěšný charakter vzájemných kontaktů. Jen během současné návštěvy chorvatské delegace v kraji se jedná o možné podpoře vysokého školství, mládežnického sportu, na programu je spolupráce nemocnic (Nemocnice v Zadaru, Vyškově, Ivančicích a Břeclavi) a rozvoj spolupráce měst a obcí (Slavkov – Pag). Stranou nezůstává ani turistický ruch a kontakty podnikatelů.
Na slavnostní vernisáži výstavy obrazů představil Stipe Zrilić Chorvatskou společnost výtvarných umělců Zadar, která má 52 členů - malířů i sochařů, z nichž mnozí jsou známi nejen doma, ale i v zahraničí. Michal Hašek ocenil, že návštěvníci krajského úřadu budou moci ve foyer poznat jeden z nejkrásnějších regionů Chorvatska také očima jeho malířů. Výstava potrvá do 12. listopadu.

ilustrativní obrázekilustrativní obrázek ilustrativní obrázekilustrativní obrázek  ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek