3. 11. 2009 Den cizinců

Vzniká regionální centrum na podporu integrace cizinců

V úterý 3. listopadu se v prostorách administrativního a školicího centra krajského úřadu v brněnské ulici Cejl uskutečnila prezentace s názvem Den cizinců v Jihomoravském kraji. Akce proběhla za účasti náměstka hejtmana Václava Božka. „Jihomoravský kraj je na třetím místě v republice v počtu přicházejících cizinců. Je potřeba se tímto tématem zabývat, a proto nelze v této klíčové věci rezignovat. Integrace je komplementární součást migrace, není to samoúčelný proces a je nedílnou podmínkou pro harmonické soužití ve společnosti, zachování sociálního smíru a samozřejmě prevencí ke vzniku uzavřených komunit,“ konstatoval Václav Božek.
Úterní prezentaci uspořádalo nově vznikající Jihomoravské regionální centrum na podporu integrace cizinců, které je projektem ze 75 % financovaným z prostředků EU, 25 % výdajů je hrazeno z rozpočtu Jihomoravského kraje - celkové náklady na realizaci centra představují částku 6,9 milionu korun. Cílem projektu je usnadnění procesu integrace cizinců v regionu. Centrum bude představovat zastřešující organizaci celoregionální poradní platformy klíčových aktérů integrace (státních a samosprávných úřadů, sociálních, zdravotnických a vzdělávacích institucí, policie, NNO, zaměstnavatelů apod.).

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek