26. – 27. 10. 2009 Delegace Jihomoravského kraje v Berlíně

Delegace Jihomoravského kraje v Berlíně

Ve dnech 26. až 27. října se uskutečnila cesta delegace Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem do Berlína.

Delegace jednala o možnostech regionální spolupráce se zastoupením Svobodného státu Bavorsko, hejtman Hašek tlumočil bavorské straně návrh na navázání bilaterálních vztahů. Jednalo se také o návštěvě delegace vedené bavorskou státní ministryní pro evropské záležitosti, společně s bavorskými podnikateli na jižní Moravě. Vyvrcholením politické části jednání bylo přijetí hejtmana Jihomoravského kraje braniborským zemským premiérem Mathiasem Platzkem. Oba politici projednali možnost užší spolupráce Jihomoravského kraje a Braniborska a předávání zkušeností například s infrastrukturními projekty Evropské unie. Diskutovali o dopadech hospodářské krize na rozpočty krajů v ČR a spolkových zemích v Německu, o rozsahu a financování veřejných služeb v oblasti sociální péče, zdravotnictví či školství. Jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek pozval na závěr jednání osobně zemského premiéra Platzeka k návštěvě jižní Moravy.

Program delegace JMK byl zakončen večerem, ke státnímu svátku ČR na našem velvyslanectví v Berlíně za účasti německých politiků, podnikatelů, diplomatů i krajanů. V rámci tohoto večera se JMK prezentoval tradičními pochutinami, cimbálovou hudbou, tancem, bannery, vínem a pivem.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek