20. 10. 2009 Mendelova zemědělská a lesnická univerzita udělovala čestné doktoráty

Hejtman ocenil význam univerzity

Brněnská Mendelova zemědělská a lesnická univerzita udělovala za přítomnosti hejtmana Michala Haška čestné doktoráty.
Na slavnostním zasedání vědecké rady 20. října obdrželi čestné vědecké hodnosti doctor honoris causa dva významní zahraniční vědci – přední německý specialista v oblasti fyziologie polních plodin profesor Wulf A. Diepenbrock a slovenský odborník v oblasti využití matematicko-statistických nástrojů v řadě společenských odvětví profesor Ladislav Kabát. Slavnostní akt se uskutečnil v rámci letošních oslav 90. let od založení univerzity.
„Jsme hrdi na to, že to bylo právě Brno a Jihomoravský kraj, kde bylo před devadesáti lety založeno první zemědělské vysoké učení v českých zemích. Že právě z tohoto místa vyšla dlouhá řada vynikajících českých a moravských agronomů, zootechniků, ovocnářů, vinařů a dalších odborníků v zemědělství,“ uvedl k výročí univerzity jihomoravský hejtman Michal Hašek. Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně (MZLU) je nejstarším vysokým zemědělským a lesnickým učením v českých zemích. Byla zřízena v roce 1919 jako Vysoká škola zemědělská v Brně a pod tímto názvem existovala až do roku 1994. Univerzitu nyní tvoří pět fakult a jeden vysokoškolský ústav. Počet studujících na MZLU v Brně v současné době dosahuje čísla 10 621, z toho je 350 studentů zahraničních.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek