15. 10. 2009 Jednala Rada Jihomoravského kraje

Nemocnice Znojmo dostane 100 milionů korun, na investici dohlédne zmocněnec

Pokračování dostavby a rekonstrukce Nemocnice Znojmo, která je největším zdravotnickým zařízením ve vlastnictví kraje, zajistí stomilionová dotace. Informoval o tom po dnešním zasedání Rady Jihomoravského kraje hejtman Michal Hašek.
Kraj podle něj obdrží ještě v letošním roce na tento účel dotaci ze státního rozpočtu ve výši 50 milionů korun. Rada kraje doporučila zastupitelům, aby k této dotaci schválili stejnou částku také z krajského rozpočtu. Nemocnice by tedy měla získat na pokračování dostavby a rekonstrukce 100 milionů.
„Původně mělo být investováno více, ale rada kraje se domnívá, že za tuto částku je možné investiční akci, započatou v minulých letech, úspěšně dokončit. Jde o vytvoření nového kvalitního zázemí v nové nemocnici, které by umožnilo vystěhovat objekty staré nemocnice v centru města. Vedení kraje počítá s tím, že nejpozději do dvou let, jakmile se podaří objekty staré nemocnice vystěhovat, bude tento areál nabídnut ke komerčnímu odprodeji. Z výnosů pak budou financovány další investice v oblasti zdravotnictví,“ řekl hejtman Michal Hašek.
Rada také rozhodla, aby na dostavbu znojemské nemocnice dohlížel zmocněnec Jihomoravského kraje, který by pracoval přímo ve Znojmě. Má spolupracovat s ředitelem nemocnice, s krajskými orgány, ale i s ministerstvem zdravotnictví, které je dalším investorem. Konkrétní kompetence zmocněnce a také personální návrhy má radě předložit krajský radní pro oblast zdravotnictví Oldřich Ryšavý.

Rada Jihomoravského kraje též projednala dalším krok postupující optimalizace struktury škol v Jihomoravském kraji, související se snižováním počtu zájemců o studium a s rostoucí finanční nákladností provozu vzdělávacích zařízení, bude již dříve avizované sloučení dvou středních škol. Uměleckoprůmyslová a technická škola ve Velkých Opatovicích se k 1.1. 2010 sloučí se Střední odbornou školou a středním odborným učilištěm v Letovicích. Informoval o tom po dnešním zasedání Rady Jihomoravského kraje radní Miloš Šifalda. Další informace k tématu ZDE (doc, 26 kB).
Rada Jihomoravského kraje také rozhodla doporučit zastupitelům, aby z krajského rozpočtu uvolnili 830 tisíc korun pro 16 obcí kolem silnice 1/53, spojující Brno se Znojmem – další informace ZDE (doc, 21 kB).

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek