11. – 14. 10. 2009 Obchodně-politická mise do Leningradské oblasti

Hejtman Hašek: Regionální ekonomická diplomacie je potřebná

Ve dnech 11. – 14. října 2009 se uskutečnila pod vedením hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška obchodně-politická mise do Leningradské oblasti Ruské federace, která patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím regionům země. Mimo jiné i díky vstřícnému zákonodárství podporujícímu investory tam přicházejí zájemci o podnikání na ruském trhu z celé Evropy, především ze Skandinávie. Na základě veřejné zakázky malého rozsahu, jejímž zadavatelem byl Jihomoravský kraj, realizovala obchodní část mise Komora hospodářských vztahů se SNS.

„Podle mého názoru, ale i podle mínění zúčastněných podnikatelů byla mise úspěšná. Byly vybrány podniky, které mají ve svých oborech velké zkušenosti. Výběr byl náročný, prováděla ho Komora hospodářských vztahů se SNS. Myslím si, že v Rusku je přesně tento způsob regionální ekonomické diplomacie potřebný. Zvlášť v situaci, kdy se jedná o obchodních věcech jak mezi podnikateli, tak na úrovni regionálních vlád, můžeme pomoci našim podnikatelům k tomu, aby měli otevřené dveře. Aby byli úspěšní na ruském trhu,“ řekl hejtman Michal Hašek po návratu do vlasti. Kompletní zpráva ZDE (doc, 26 kB).

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek