8. 10. 2009 Nově opravená silnice do Adamova byla otevřena

Strategickou komunikaci s podařilo zprovoznit s třítýdenním předstihem

U takzvané opěrné zdi poblíž LDN Bílovice nad Svitavou byla ve čtvrtek 8. října za účasti hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná silnice mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou.
Rekonstrukce dopravně nevyhovujícího silničního propojení Brna a Adamova byla zařazena jako jedna z priorit rozvoje silniční infrastruktury Jihomoravského kraje. Celkové náklady projektu s úplným názvem „II/374 Adamov – Bílovice nad Svitavou“ činí necelých 49 milionů korun. Zahájení Regionálního operačního programu (ROP 2007 – 2013) přitom vytvořilo předpoklad pro zařazení projektu do oblasti podpory 1.1 Rozvoj dopravní infrastruktury s finanční podporou z fondů EU.
„Realizace podobných staveb v dnešní době přináší práci jihomoravským firmám, přispívá k udržení zaměstnanosti v kraji a pomáhá zlepšovat onen negativní hospodářský stav, který zde nastal v tomto období finanční krize. Já doufám, že podobných staveb bude na jižní Moravě kvapem přibývat,“ řekl k otevření silnice hejtman Michal Hašek.
Stavební práce na této komunikaci si vyžádaly úplnou uzavírku silnice s plánovaným termínem jejího ukončení k 30. 10. 2009. Objízdná trasa byla vedena přes obce Kanice a Křtiny a proto zkrácení termínu otevření této stavby uvítá zejména motoristická veřejnost, která využívá tuto silnici nejen pro dopravní spojení Adamova a Brna, ale i jako přístupovou trasu do Moravského krasu. Projektovou dokumentaci zpracovala společnost Silniční projekt Brno, realizaci stavby zajistila firma Inženýrské stavby Brno. Podrobnosti ZDE (doc, 386 kB).

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek