1. 10. 2009 Skončily uzavírky silnic v Moravském Písku i u Sokolnic

Skončily uzavírky silnic v Moravském Písku i u Sokolnic

Ve čtvrtek 1. října byly v Jihomoravském kraji otevřeny další dvě důležité silniční stavby – byl zahájen provoz na zrekonstruovaném průtahu Moravským Pískem a do předčasného užívání byla předána okružní křižovatka u obce Sokolnice.
Rekonstrukce dopravně nevyhovujícího silničního průtahu obcí Moravský Písek byla zahájena již v roce 2006, kdy Jihomoravský kraj a SÚS JMK z úvěrových zdrojů zajistily výstavbu nové silnice v centrální části obce v délce 1,4 km a nákladem 53 milionů Kč. Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 387 kB).
Od čtvrtečního rána byl uveden do tzv. předčasného užívání projekt „II/380 Sokolnice okružní křižovatka“ na silnici II/380 u odbočky do obce Sokolnice včetně úseku silnice spojujícího tuto obec se silničním tahem II/380 Brno – Hodonín. Byla tak ukončena uzavírka této silnice, která započala 29. června 2009 a vyvolala nutnost vedení dopravy přes obec Telnice.
Nová okružní křižovatka řeší zásadním způsobem bezpečnost silničního provozu na dopravně významném silničním tahu II/380 Brno – Čejč – Hodonín. Nová okružní křižovatka umožňuje nejen bezpečná odbočení, ale vytváří podmínky i pro zvýšení bezpečnosti chodců u přilehlých autobusových zastávek. Tisková zpráva ZDE (doc, 384 kB).