18. 9. 2009 Machři roku se předvedli veřejnosti

Brněnské náměstí Svobody patřilo učňovské mládeži

Veřejnou prezentací nejrůznějších oborů a soutěží učňovských družstev zedníků, instalatérů či truhlářů vyvrcholilo v pátek 18. září na brněnském náměstí Svobody celostátní setkání učňovské mládeže s názvem Machři roku.
Na více než třicítce stánků předváděli svůj um studenti středních odborných škol a učilišť z celé České republiky. O tom, že to s jejich dovednostmi není vůbec špatné, se přímo na místě přesvědčil také hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Svoji zručnost zde ukázali nejen soutěžící zedníci, instalatéři a truhláři, ale například i zástupci méně známých oborů – rytci, brašnáři nebo výrobci hudebních nástrojů. K vidění byla také barmanská show. Zpestřením celého programu byla i expozice, která představila již zapomenutá řemesla z dob minulých. V souvislosti s akcí Machři roku se na brněnském výstavišti uskutečnila též diskuse u kulatého stolu, na které představitelé krajů, škol a ministerstev řešili témata ovlivňující vývoj středního školství u nás.
Setkání učňovské mládeže Machři roku se uskutečnilo za podpory Asociace krajů ČR, která na jeho konání přispěla jedním milionem korun.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázekilustrativní obrázek ilustrativní obrázek