16. 9. 2009 Přestěhování staré znojemské nemocnice do nové je nutností

Představitelé kraje navštívili také zdejší dětský domov

Ve čtvrtek 16. září si jihomoravský hejtman Michal Hašek spolu s krajským radním Oldřichem Ryšavým prohlédl starou budovu znojemské nemocnice na Vídeňské ulici a oba pak též navštívili zdejší dětský domov.
„Byl jsem se osobně podívat na to, v jakém stavu stará nemocnice skutečně je. Do areálu nové nemocnice investuje kraj velké finanční prostředky s podporou státu. Jedním z důvodů přístavby a rozšíření nové nemocnice je, aby tam mohly být provozy ze staré nemocnice přestěhovány,“ řekl ke své návštěvě jihomoravský hejtman. Michal Hašek i krajský radní Oldřich Ryšavý myšlenku co nejrychleji přestěhovat starou nemocnici do areálu nové jednoznačně podporují. Provozování staré znojemské nemocnice je velmi nákladné – není tam potřebné lékařské zařízení a ani stravovací zařízení, vše se tak musí mezi oběma areály, které jsou od sebe několik kilometrů vzdálené, převážet.
Následně oba představitelé kraje zavítali do znojemského dětského domova. Kvůli dlouholetému restitučnímu sporu o jednu z budov v areálu hrozilo části jeho dětského osazenstva odstěhování. „Jsem rád, že se nám tuto situaci podařilo zakoupením budovy od restituentů vyřešit a zdejší dětské rodinky, které pojí dlouho budované přátelství, tak nebudou rozděleny,“ řekl hejtman Michal Hašek.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázekilustrativní obrázek ilustrativní obrázek