14. 9. 2009 Začal 51. Mezinárodní strojírenský veletrh

Na brněnském výstavišti se představuje 1 500 vystavovatelů ze 30 zemí

Technologiím pro průmysl, dopravu a logistiku je vyhrazen 51. Mezinárodní strojírenský veletrh, který začal v pondělí spolu s veletrhem Transport a Logistika na brněnském výstavišti. Slavnostního zahájení se zúčastnila delegace vlády České republiky v čele s premiérem Janem Fischerem.
Před slavnostním zahájením veletrhu v rotundě pavilonu A se premiér spolu s ministry vlády ČR setkali s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem, primátorem města Brna Romanem Onderkou, prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Mílem a dalšími představiteli průmyslových a podnikatelských asociací z České a Slovenské republiky. Společně si pak prohlédli vybrané expozice.
Mezinárodní strojírenský veletrh, na kterém se představuje 1 500 vystavovatelů ze 30 zemí, přináší přehlídku toho nejdůležitějšího, co může strojírenský průmysl nabídnout. Více než polovina exponátů prezentovaných vystavovateli jsou novinky v daných oborech. I když se letošní ročník koná za mimořádně nepříznivých okolností, daných hospodářskou krizí, zůstává veletrh důležitou součástí podnikatelské strategie předních domácích i zahraničních výrobců. Tradiční dominantu představují obory obrábění, tváření, svařování, povrchové a tepelné úpravy, k nosným oborům patří také materiály a komponenty pro strojírenství, automatizace a měřicí technika, energetika a plastikářský průmysl. Další informace o veletrhu najdete na http://www.bvv.cz/msv .

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek