14. 9. 2009 Nový vrtulník pro jihomoravské záchranáře

Usnadnění práce zdravotníkům i zvýšení bezpečnosti

Nový vrtulník pro Zdravotnickou záchrannou službu Jihomoravského kraje představila 14. září před brněnským Janáčkovým divadlem společnost Alpha Helicopter, která vrtulníky pro leteckou záchrannou službu provozuje v Jihomoravském, Olomouckém a Jihočeském kraji a kraji Vysočina.
Slavnostní akce se zúčastnil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, první náměstek primátora města Brna Daniel Rychnovský, představitelé Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a další hosté. Nechyběla ani kmotra vrtulníku – akrobatická lyžařka Nikola Sudová. Sportovkyně, po níž vrtulník nese imatrikulační označení OK-NIKola, předala hostům svoji fotografii s věnováním a také přesné modely nového stroje pro rychlý transport pacientů.
„Jde o generační změnu, která posouvá leteckou záchrannou službu v Brně ke světové špičce," řekl o vrtulníku typu EC 135 T2+ MUDr. Rostislav Verner, náměstek ředitele Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Dodal, že vybavení vrtulníku a uspořádání zdravotnické techniky v něm nejen výrazně usnadňuje práci zdravotníkům, ale současně také zvyšuje bezpečnost pro posádku i pro pacienta.
„Přeji občanům Jihomoravského kraje, aby služby tohoto stroje nikdy nepotřebovali. Ale pokud se už stane, a potřebovat je budou, pak aby byl vždycky včas na místě. Chci poděkovat za Jihomoravský kraj a jeho Zdravotnickou záchrannou službu všem, kdo se starají, aby tomu tak bylo. Máme tu profesionály, na které se můžeme spolehnout. To ostatně při srpnovém cvičení Trauma 2009 nade vši pochybnost prokázali,“ řekl hejtman Michal Hašek.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek