12. 9. 2009 Břeclavská obchodní akademie slavila devadesátiny

K výročí školy vznikl i almanach

Devadesát let od svého založení oslavila v těchto dnech Obchodní akademie Břeclav. Škole, jejím pedagogům a studentům popřála za Jihomoravský kraj vše nejlepší do dalších let náměstkyně hejtmana Anna Procházková.
Zatímco první dny oslav patřily sportovním disciplínám, když si v rámci středečního sportovního dne změřili síly žáci školy a ve čtvrtek došlo i na turnajové klání středních škol, oficiálně oslavy vypukly až v pátek 11. září. V sobotu se pak škola představila veřejnosti v rámci dne otevřených dveří, absolventi se následně sešli na slavnostním shromáždění v kině Koruna. U příležitosti devadesátého výročí založení školy vznikl také almanach, který byl vydán v nákladu 500 kusů.
Škola, která vznikla jako česká hospodářská škola v září roku 1919, svůj název získala až ve 30. letech. Budova Obchodní akademie je výraznou funkcionalistickou dominantou města. Stavba projektovaná známým pražským architektem Jaroslavem Rösslerem byla dokončena v roce 1926.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek