10. 9. 2009 V kraji byly otevřeny dvě významné silniční stavby

Řidičům se bude lépe projíždět jak Bučovicemi, tak kolem brněnského výstaviště

Hned dvě významné silniční stavby v kraji byly otevřeny ve čtvrtek 10. září – nová křižovatka u brněnského výstaviště a zrekonstruovaný průtah Bučovicemi. Slavnostního zprovoznění obou staveb se zúčastnili též představitelé Jihomoravského kraje v čele s náměstkyní hejtmana Annou Procházkovou.
Kvalitní průjezd kolem brněnského výstaviště umožňuje nyní motoristům nová mimoúrovňová křižovatka u čtvrté brány areálu. Stavba s celým názvem „Silnice I/42 Brno, VMO, MÚK Hlinky – křižovatka u 4. brány BVV“, která přišla na 163 milionů korun, řeší dopravní situaci v jednom z kritických míst v jihomoravské metropoli. „Jsem velmi ráda, že tato stavba byla dokončena ještě před stanoveným termínem a udělala tak radost nejen obyvatelům Brna, ale i řidičům, kteří zde budou každodenně projíždět,“ uvedla k otevření Anna Procházková.
Náměstkyně hejtmana byla pak spolu s krajským radním Zdeňkem Pavlíkem přítomna otevření také další strategické silniční stavby – „Silnice I/50, Bučovice, průtah“ -, která byla zprovozněna s pětitýdenním předstihem oproti původnímu plánu. Motoristům nová komunikace přináší možnost plynulého průjezdu městem, místním obyvatelům umožní bezpečnější pohyb přes silnici, po které denně projede na třináct tisíc aut. Nové ostrůvky, přechody, obnova vodorovného značení a mnohé další úpravy jsou těmi změnami, které místním obyvatelům umožní bezpečnější pohyb přes silnici, bez toho, že by museli zbytečně riskovat. Otevření nového průtahu též umožní Ředitelství silnic a dálnic pokračovat v dalších opravách směrem na Zlínsko a zlepší tak kvalitu silničního spojení mezi oběma sousedícími kraji. Celkové náklady na tříkilometrový úsek silnice byly vyčísleny na 235,3 milionu korun.
Jak připomenul generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Alfred Brunclík, oprava průtahu Bučovic však není konečným řešením dopravních problémů města. „Ředitelství silnic a dálnic ČR plánuje v Bučovicích realizaci přeložky silnice I/50, která odvede auta z centra. Stavba s délkou hlavní trasy 5,483 km bude mít zásadní vliv na zmenšení nepříznivého dopadu intenzivní dopravy, která v současnosti Bučovicemi prochází,“ říká. „Obchvat se v současnosti nachází v projektové přípravě,“ doplnil ho ředitel brněnské Správy ŘSD ČR Pavel Kremitovský.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek