5. 9. 2009 Jihomoravské dožínky 2009

Hejtman převzal dožínkový věnec

Jihomoravský kraj ve spolupráci s Regionální agrární komorou uspořádal ve dnech 4. až 5. září v areálu brněnského výstaviště Jihomoravské dožínky 2009.
Dvoudenní akce vyvrcholila sobotním programem. Ten odstartoval tradiční dožínkový průvod, který se od budovy krajského úřadu vydal přes Mendlovo náměstí až na výstaviště. Zde se odehrálo folklórní pásmo, v rámci něhož ministr zemědělství Jakub Šebesta, jihomoravský hejtman Michal Hašek a další představitelé převzali symbolické dožínkové věnce. „Spolupracujeme úzce s ministerstvem zemědělství, s Regionální agrární komorou a stejně tak s Potravinářskou komorou. V nejbližších týdnech se například na základě této spolupráce nejen na jižní Moravě, ale ve všech krajích rozběhne projekt Regionální Klasy. Na místních úrovních existují mnohá regionální ocenění kvalitních potravin – my chceme, aby tato hodnocení měla celorepublikovou platnost, a hodláme takto pomoci propagaci dobrých a kvalitních místních moravských a českých potravin,“ uvedl mimo jiné hejtman Michal Hašek. Na výstavišti po celé dva dny probíhaly výstavy strojů i hospodářských zvířat včetně drobnochovu – k vidění zde tedy byli králíci, slepice, holubi i domácí mazlíčci psi a kočky. Nechyběly ochutnávky místních specialit nebo tématicky zaměřené hry a atrakce pro děti. Celou akci zakončil kulturní program s vystoupením legendární skupiny Olympic.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázekilustrativní obrázek ilustrativní obrázekilustrativní obrázek ilustrativní obrázekilustrativní obrázek ilustrativní obrázekilustrativní obrázek ilustrativní obrázek