1. 9. 2009 Krajské dožínky opět na brněnském výstavišti

Krajské dožínky opět na brněnském výstavišti

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a předseda představenstva Regionální agrární komory JMK Václav Hlaváček seznámili na úterní tiskové konferenci novináře s programem letošních Jihomoravských dožínek. Ty se uskuteční v pátek 4. září a v sobotu 5. září na brněnském výstavišti.
Jak zdůraznil hejtman Hašek, společné pořádání dožínek symbolizuje snahu kraje výrazněji podporovat zemědělství a rozvoj venkova. „Milion na organizaci dožínek není jen řádek v krajském rozpočtu, ale i symbolika naší podpory,“ řekl. (Podrobný program dožínek ZDE.)
Hejtman Hašek zároveň přiblížil akci na podporu turistiky na jižní Moravě, která bude probíhat v nákupních centrech v Praze, Ostravě a Bratislavě. (Tisková zpráva ZDE). Jak dále zaznělo na tiskové konferenci, letošní dožínky na jihu Moravy se zaměří též na školní děti a mládež. Právě nejmladší generace má podle ankety, kterou dělala Agrární komora v mateřských školách, o přírodě velmi zkreslené představy. Pořadatelé pro ně proto připravili zábavní program s několika stovkami zvířat a prezentací odborných zemědělských škol. Součástí akce bude i historicky první mistrovství ČR v hip hopu králíků. "Přiměla nás k tomu anketa v mateřských školách, která dokazuje, jak se současná společnost odtrhuje od přírody," řekl šéf jihomoravské Agrární komory Václav Hlaváček.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek