1. 9. 2009 Nový školní rok

Nový školní rok

Na téměř pěti stech základních a 150 středních školách na jižní Moravě začal dnes nový školní rok. U příležitosti jeho zahájení zavítal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a člen Rady JMK Jiří Janda na Základní školu Botanická 70 v Brně.
Popřáli zde novým prvňáčkům, ať se jim ve škole líbí. Zároveň připojili svůj podpis pod Petici Českomoravského odborového svazu pracovníků školství, která vyzývá vládu, poslaneckou sněmovnu i senát, aby při rozhodování o podobě státního rozpočtu na rok 2010 došlo ke zlepšení podmínek vzdělávání pro žáky a studenty. Petice dále žádá, aby absolventi škol mohli úspěšně obstát na trhu práce a aby bylo zajištěno i v této krizové době dostatečné finanční zázemí škol.
Školní rok zahájil hejtman Hašek spolu s radním Jandou také na Gymnáziu v Brně na třídě kpt. Jaroše, kde se studenty hovořili například o problému státních maturit. Vše nejlepší do nového školního roku popřáli rovněž pedagogům a studentům Střední zdravotnické školy v Brně na Jaselské ulici.
(Základní statistické údaje o školním roku 2009/2010 v Jihomoravském kraji najdete ZDE.)

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek