26. 8. 2009 Hejtman si prohlédl realizaci bezpečnostních opatření na silnici z Brna do Svitav

Obnova vodorovného dopravního značení bude hotova do začátku podzimu

O tom, jak postupují práce na obnově vodorovného dopravního značení na jednom z nejproblémovějších tahů na jižní Moravě - silnici I/43 z Brna do Svitav -, se byl ve středu 26. srpna přesvědčit hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.
Spolu s ředitelem brněnské Správy Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) Pavlem Kremitovským a krajským radním Ivo Polákem navštívil Letovice, kde silničáři dokončovali čerstvé nátěry na vozovce. S rozsáhlou obnovou středových čar, odbočovacích pruhů a jiných vodorovných značek začali na začátku srpna s cílem výrazně zvýšit bezpečnost dopravy v Jihomoravském kraji.
ŘSD ČR se tehdy pustilo do malování čar na více než třetině hlavních tahů jižní Moravy: celkově plánuje do konce září obnovit značky na asi 160 kilometrech. Nejrozsáhlejší práce přitom probíhají právě na silnici I/43, která patří mezi úseky s nejvyšším počtem nehod v celém Jihomoravském kraji. (Údaje o počtech usmrcených na silnicích Jihomoravského kraje ZDE .) „I když to nemusí být na první pohled zřejmé, vodorovné značení má nesmírný význam pro bezpečnost dopravy. A to zejména u takových úseků, jakým je třeba silnice z Brna do Svitav. Jsem rád, že mohu po dnešku říct, že práce rychle postupují a že obnova nátěru na jihomoravských silnicích bude hotova prakticky do začátku podzimu,“ řekl hejtman Michal Hašek. Ředitelství silnic a dálnic ČR do této chvíle z větší části obnovilo vodorovné dopravní značení na silnicích I/43 (Brno – Svitavy), I/53 (Pohořelice – Znojmo), I/47 (Vyškov – Ostrava), I/50 (Brno – Starý Hrozenkov) a I/55 (Poštorná – Olomouc). Na zbytku silnic I. třídy bude obnova provedena do konce září.
V Letovicích hejtman zavítal nejen na místa obnovy dopravního značení - prohlédl si zde také jednu z komunikací Jihomoravského kraje, kterou poničily letošní ničivé deště a o jejíž opravu kraj usiluje.   

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek