24. 8. 2009 Zástupci Lužic převzali zlatou stuhu

Slavnostní vyhlášení krajského kola soutěže Vesnice roku 2009

V Lužicích na Hodonínsku byly v pondělí 24. srpna slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Vesnice roku 2009 v Jihomoravském kraji. Ocenění vítězné obci Lužice předal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který nad krajským kolem soutěže převzal záštitu.
Krátce po vyhlášení výsledků hejtman Hašek konstatoval optimistické vyhlídky Lužic v celostátním kole soutěže: „Jako Jihomoravský hejtman jsem přesvědčen, že šance našeho krajského vítěze jsou ty nejvyšší,“ řekl Michal Hašek. Následně se pak seznámil se současným děním v obci, kterou si prohlédl v doprovodu starosty Lužic Jaroslava Kremla a krajského radního Jiřího Jandy.
Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2009 v Jihomoravském kraji se stala a Zlatou stuhu získala obec Lužice (okres Hodonín). Modrou stuhu za společenský život udělila hodnotící komise obci Světlá (okres Blansko). Bílou stuhu za činnost mládeže získala obec Milotice (okres Hodonín). Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí udělila komise obci Jevišovka (okres Břeclav). Oranžovou stuhu za spolupráci obec a zemědělského subjektu získala obec Božice (okres Znojmo).
Vítěz krajského kola soutěže postupuje do celostátního kola, kde se může stát Vesnicí roku České republiky, což se v minulosti podařilo pěti obcím Jihomoravského kraje. Od roku 2001 získaly titul Jihomoravská vesnice roku obce Hroznová Lhota (2001), Blatnička (2002), Želetice (2003), Sivice (2004), Bořetice (2005), Kobylí (2006), Terezín (2007) a Vísky (2008).
Další informace jsou na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj ČR – http://www.mmr.cz/Regionalni-politika/Soutez-Vesnice-roku/Vesnice-roku-2009 .

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek