19. 8. 2009 Čejkovice mají nový silniční průtah středem obce

Další etapy budou následovat

Nově rekonstruovaný průtah silnice II/422 středem Čejkovic na Hodonínsku otevřel 19. srpna odpoledne hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek spolu s radními Jaroslavem Pospíšilem a Zdeňkem Pavlíkem, představiteli Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje a zástupci obce. Na stavbě za 35,1 milionu korun se podílela významnou měrou dotace z Evropské unie, která činí 29 milionů korun.
Investiční záměr rekonstrukce tohoto úseku schválila Rada Jihomoravského kraje již v roce 2004 v důsledku havarijního stavu dlážděné vozovky. Rekonstrukce průtahu obcí, která navázala na stavbu kanalizace, začala loni v červenci. Součástí prací byla komplexní výměna dlážděné silnice, odvodnění v délce 1,4 km, výstavba nového mostu. Pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu byly vybudovány dvě nové okružní křižovatky. Na rekonstrukci průtahu, jejímž investorem byla Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, navázala obec vybudováním chodníků a úpravami veřejných prostranství. Generálním dodavatelem stavby byla stavební společnost Swietelsky s.r.o., stavba byla odevzdána o čtyři měsíce dříve než stanovil plán stavebních prací.
„Za pětatřicet milionů se podařilo udělat další krok k zlepšení životního prostředí v Čejkovicích i ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Projekčně jsou již připravovány další dvě etapy, které dokončí rekonstrukci celého průjezdu obcí,“ řekl hejtman a vyjádřil uznání všem, kdo se na stavbě podíleli. Tedy i těm, kdo na ni získali peníze z Evropské unie. „Ve vedení kraje uděláme všechno pro to, aby ani v době hospodářské krize nenastala chvíle, kdy bychom museli říci ne financování takových staveb, jako je tato. Těch, na které máme šanci získat rozhodující podíl prostředků z evropských fondů,“ dodal hejtman Michal Hašek.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek