15. 8. 2009 Břeclav hostila krajské kolo závodu v požárním sportu

Michal Hašek předal jihomoravským hasičům čestnou stuhu hejtmana

Na patnáct hasičských družstev mužů a žen v sobotu 15. srpna na stadionu Lokomotivy Břeclav změřilo své síly v krajském kole závodu v požárním sportu, pořádaném jihomoravským Sdružením dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska. V samém úvodu soutěže předal hejtman Michal Hašek jihomoravskému sdružení čestnou stuhu hejtmana.
Sobotního klání se zúčastnili vítězové okresních kol z celé jižní Moravy. Družstva soutěžila ve třech disciplinách – v běhu na 100 metrů s překážkami, ve štafetě 4 krát 100 metrů a v požárním útoku (výsledky zde: http://www.firebrno.cz/breclav/xxxx?ref=m&source=email&lred=1 ). Vítězové si vybojovali účast na mistrovství republiky.
Vedení Jihomoravského kraje přikládá velký význam práci dobrovolných hasičů, kteří se podílejí nejen na prevenci a likvidaci požárů, ale také jako významná složka integrovaného záchranného systému pomáhají při povodních. Nezanedbatelný je i jejich podíl na společenském životě obcí Jihomoravského kraje. Proto kraj poprvé ve své historii vyhlásil rozsáhlý dotační program na požární techniku a věcné prostředky k řešení mimořádných událostí pro sbory dobrovolných hasičů měst a obcí Jihomoravského kraje na období 2009 – 2012. Cílem tohoto programu je poskytnutí dotací na zlepšení materiálně-technického vybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů. Během prázdnin vedení kraje posuzuje všechny doručené žádosti a na zářijovém jednání krajského zastupitelstva bude rozděleno celkem 35 milionů korun.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek