9. 8. 2009 Nádvoří hradu Špilberk patřilo ohnivému flamencu

Koncert zahájil tradiční kytarový festival

V neděli 9. srpna se na nádvoří brněnského hradu Špilberk uskutečnil zahajovací koncert 18. ročníku Mezinárodního kytarového festivalu Brno ´09 „Noc flamenca“ (Flamenco de Cordoba).
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který kytarovému festivalu poskytl záštitu, celou akci oficiálně zahájil spolu s primátorem Statutárního města Brna Romanem Onderkou a uměleckým ředitelem festivalu Vladislavem Bláhou.
Zaplněnému nádvoří se předvedl mistr kytary José Antonio Rodríguez, který je nositelem tří nejvýznamnějších cen, jaké lze ve flamencu získat (1. cena na XXI. Festival de cante de minas de la unión. 1981, první cena za flamencový kytarový koncert na XI. Národní soutěži flamencové kytary v Jerez de la Frontera 1982, národní cena Ramóna Montoye v Cordobě 1986). Rodríguez je profesorem na konzervatoři v Cordobě a zároveň autorem mnoha skladeb orchestrálních, filmových či baletních.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek